Przewodnik do zakupu Diflucan w Polsce

Diflucan w Polsce

Generyczny Diflucan jest lekiem przeciwgrzybiczym, który jest stosowany w leczeniu ogólnoustrojowym różnych zakażeń grzybiczych, które mogą wpływać na różne narządy i powodować różne warunki. Wśród innych zakażeń grzybiczych Diflucan jest stosowany w leczeniu grzybicy paznokci, kandydozy, grzybicy skóry, grzybicy stóp, grzybicy skóry, kryptokokowego zapalenia opon mózgowych, kryptokokozy, kokcydiodomikozy, histoplazmozy i zespołu auto-brasseryzmu, a także w zapobieganiu kandydozie u osób z osłabionym układem odpornościowym. Jego nazwa generyczna to flukonazol i jest on uważany za jeden z podstawowych leków zgodnie z wytycznymi WHO.

Kup Diflucan

Gdzie mogę kupić Diflucan w Polsce?

Najłatwiejszym sposobem nabycia leku Diflucan w Polsce jest zamówienie go przez Internet. Możesz kliknąć na przycisk “Kup” na naszej stronie internetowej i przejść do strony wiarygodnej apteki partnerskiej, która dostarcza Diflucan w Europie od ponad 17 lat. Wybierz wymaganą dawkę i wielkość opakowania na stronie internetowej apteki.

Czy mogę kupić Diflucan bez recepty?

Tak, nie potrzebujesz recepty lekarskiej, aby kupić lek na naszej stronie internetowej. Nasz zespół zaleca jednak, aby przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia skonsultować się z lekarzem.

Cena

Na stronie Euro-Diflucan znajdziesz produkt w następujących mocach: 400 mg, 200 mg, 150 mg, 100 mg i 50 mg.

Cena leku Diflucan :

 • 400 mg – od 140,71 € do 709,19 €
 • 200 mg – od 84,32 € do 387,02 €.
 • 150 mg – 53,11 € do 267,65 €.
 • 100 mg – 42,31 € do 213,25 €.
 • 50 mg – od 30,77 € do 206,78 €.

Diflucan za pobraniem w Polsce

Szanujemy prawo każdego klienta do zachowania anonimowości. Dlatego przy wysyłce zamówienia za pobraniem, produkt zostanie zapakowany w neutralne opakowanie.

Ponadto, zamawiając Diflucan na stronie euro-diflucan.com, dokonujesz tego w sposób całkowicie bezpieczny. Zarówno nasza strona internetowa, jak i strona partnera działają w oparciu o bezpieczny protokół transmisji danych SSL.

Informacje o leku Diflucan

Diflucan 50 mg

Diflucan jest lekiem przeciwgrzybiczym zawierającym substancję czynną flukonazol, który jest przepisywany w celu zapobiegania i leczenia zakażeń grzybiczych, takich jak kandydoza i zakażenia grzybicze skóry, takie jak grzybica stóp (tinea pedis), grzybica skóry owłosionej głowy (tinea corporis) i wyprysk brzeżny (tinea cruris). Diflucan jest dostępny w postaci kapsułek twardych oraz w postaci zawiesiny doustnej.

Mechanizm działania

Flukonazol

Flukonazol, aktywny składnik leku Diflucan, zatrzymuje wzrost grzybów poprzez zakłócanie zdolności drożdży i grzybów do wytwarzania ergosterolu. Ergosterol stanowi błonę komórkową drożdży i grzybów. Bez tego ergosterolu błona staje się wrażliwa i pojawiają się w niej dziury. Komórki znajdujące się w błonie uciekają przez otwory, umierają i nie mogą już rosnąć. Diflucan, zabijając i hamując wzrost komórek, skutecznie zapobiega i eliminuje wszelkie infekcje grzybicze.

Diflucan działa dość szybko i powinieneś zauważyć ulgę w objawach w ciągu jednego dnia od zażycia leku. Stosuj Diflucan zgodnie z zaleceniami, aby uzyskać całkowite złagodzenie objawów i pełne wyzdrowienie. Diflucan jest również bardzo skuteczny w zapobieganiu nawrotom zakażeń grzybiczych.

Jak przyjmować

Kapsułkę leku Diflucan należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. W przypadku zawiesiny doustnej, przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć. Zalecana dawka leku Diflucan może się różnić w zależności od rodzaju zakażenia. Lek Diflucan można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

Diflucan na pleśniawki.

Dawkowanie

Dawkowanie zalecane dla Ciebie będzie się znacznie różnić od osoby do osoby i w zależności od stanu, który jest leczony. Dawka dobowa może wynosić od 50 do 400 mg na dobę. Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi dawkowania.

Przedawkowanie

Objawy przedawkowania mogą obejmować dezorientację oraz nietypowe myśli i zachowanie. W przypadku podejrzenia przedawkowania leku Diflucan Generic należy natychmiast zwrócić się o pomoc do lekarza.

Pominięta dawka

W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć ją tak szybko, jak tylko sobie o tym przypomnimy.

Skutki uboczne

Jeśli pacjent ma uczulenie na flukonazol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku wymienionych w ulotce dla pacjenta lub jeśli u pacjenta wystąpiła reakcja alergiczna na inne leki przeciwgrzybicze, nie powinien przyjmować leku Diflucan.

Skuteczność Diflucanu.

W przypadku wystąpienia oznak i objawów reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie leku Diflucan i niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Objawy reakcji alergicznej mogą obejmować:

 • Ból brzucha
 • Biegunka
 • Trudności w oddychaniu
 • Trudności z połykaniem
 • Swędzenie, czerwone i łzawiące oczy
 • Czerwona, uniesiona, swędząca wysypka (pokrzywka)
 • Obrzęk warg, twarzy, języka, oczu lub gardła
 • Wymioty
 • Świszczący oddech i ucisk w klatce piersiowej

Diflucan zawiera laktozę, cukier występujący w mleku. Jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów (zwana nietolerancją laktozy), przed zastosowaniem leku Diflucan należy porozmawiać z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Diflucan, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z następujących leków:

 • Astemizol lub terfenadyna (leki przeciwhistaminowe stosowane w leczeniu alergii).
 • Cisapryd
 • Erytromycyna
 • Pimozyd
 • Chinidyna

Pomiędzy lekiem Diflucan a innymi przyjmowanymi lekami mogą występować interakcje, które mogą wpływać na mechanizm działania leku Diflucan i innych leków. Informacje na temat tych interakcji można znaleźć w ulotce dla pacjenta (PIL).

Przed zastosowaniem leku Diflucan należy skonsultować się z lekarzem, jeśli

 • mają objawy niewydolności nadnerczy, takie jak bóle brzucha, przewlekłe zmęczenie, utrata apetytu, osłabienie mięśni lub utrata wagi
 • masz reakcje skórne (swędzenie, zaczerwienienie skóry lub trudności w oddychaniu)
 • masz nieprawidłowe stężenie potasu, wapnia lub magnezu we krwi
 • masz problemy z wątrobą lub nerkami
 • u pacjenta występują choroby serca, w tym zaburzenia rytmu serca (takie jak arytmia).

Najczęściej zadawane pytania

Co należy zrobić, jeśli zapomnę zażyć Diflucan o wyznaczonej porze?

Jeśli pacjent zapomni zażyć lek Diflucan o wyznaczonej porze, należy zażyć go tak szybko, jak tylko sobie o tym przypomni. Jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki leku, można pominąć opuszczoną dawkę i zażyć Diflucan jak zwykle. Nie należy przyjmować większej dawki leku Diflucan w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Co należy zrobić w przypadku zażycia zbyt dużej dawki leku Diflucan?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Diflucan należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy mogę pić alkohol podczas stosowania leku Diflucan?

Chociaż jest bardzo mało prawdopodobne, aby alkohol wpływał na skuteczność leku Diflucan, może on nasilać możliwe działania niepożądane, takie jak ból głowy i rozstrój żołądka. Dlatego zaleca się ograniczenie lub unikanie spożywania alkoholu podczas leczenia lekiem Diflucan.

Czy Diflucan może wpływać na moją zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn?

Diflucan może powodować zawroty głowy lub drgawki. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustalenia, jak lek Diflucan wpływa na pacjenta. Jeśli tak się stanie, przed ponownym podjęciem prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn należy poczekać do zakończenia leczenia.

Jak długo trzeba czekać na działanie leku Diflucan?

Kapsułki Diflucan działają przez 3 dni.

Należy kontynuować przyjmowanie leku Diflucan do czasu ustąpienia zakażenia.

Jak długo Diflucan pozostaje w organizmie?

Diflucan zazwyczaj odchodzi z organizmu po 6 do 9 dniach.